News Details

NSK yüksek hızlı hassas rulman montaj dikkat referansı

PDF
NSK yüksek hızlı hassas rulman montaj dikkat referansı

Yüksek hızlı hassas rulmanlar, ağırlıklı olarak hafif yükler için yüksek hızlı dönme, hassas yatak gereksinimleri, yüksek hız, düşük titreşim ve düşük sıcaklık belli bir hayat yükselmeye nerede. Yüksek hızlı elektrik milinin destek elemanları genellikle çift olarak kullanılır ve iç yüzey taşlama makinesinin yüksek hızlı elektrik milinin eksenel bileşenleridir.
Yüksek hızda hassas rulmanların servis ömrünün kurulum ile ilgili bir çok işi vardır: Aşağıdakilere dikkat edin:
Bir yatak, bir, öğütme için bir yatak ara parçası ile, dikkatli bir şekilde eşleşen yatak iç ve dış halka yüksek kafesinde muhafaza ile, temiz, temiz bir odaya monte edilir, kafes paralel 1um kontrol edilmesi gerekir aşağıdaki;
rulmanlar kurmadan önce 2. Yağ sisi yağlama yağ sisi bir miktar halinde yerleştirilmelidir, yağ miktarı tasvir koyun, kurutuldu, durgunluk duygusu olmadan his, esnek olmalıdır yukarı doğru iç eğim temizleme temizlenmelidir;
3. Yatak montajı için özel aletler kullanılmalı ve kuvvet ortalaması alınmalıdır.
4. Yatak havalandırma temiz, korozyon içermeyen gaz içinde muhafaza edilir, uzun süreli depolama fazla 65% 'den bağıl nem pas gerekir.
hassas montaj açısı ile gerçek doğruluğunu arttırmak amacıyla, asıl iç deliği ve dış boyutu hassas rulmanlar hassas ölçümü ölçüm yöntemleri ve araçları hassas yataklar olmadan deforme olabilir bir geçme yüzeyine kullanılmalıdır ve dış iç çapı ile ilişkili olabilir tüm çap ölçümleri, bu şaft ve konut deliğe layık hassas rulmanlar hassas montaj sitenin büyüklüğüne göre ölçülen ve ölçülen verileri kapsamlı bir analiz yapmak üzere. Şaftın ve yuva deliğinin ilgili boyut ve geometrisini gerçekten ölçerken, hassas yatağın ölçülmesiyle aynı sıcaklık koşulları altında gerçekleştirilmelidir.
Pratik bir uyum sağlamak için, milin yüzeyi ve hassas yatak ile eşleşen koltuk deliği mümkün olduğunca küçük olmalıdır.
Yukarıdaki ölçüm yaparken, bu hassas yatakların dış ve iç delik olmalıdır, ve şaft ile mahfaza deliğinin karşılık gelen yüzeyi üzerinde, yivli montaj yakın her iki tarafta, ayrı ayrı maksimum sapma iki işaretleri üzerinden olabilir yön verilen gösterilen Esas montaj, aynı yönde hizalanmış maç iki taraf arasındaki maksimum sapma, böylece montaj sonrası, iki taraf arasında sapma kısmen telafi edilmesi böylece zaman.
sapma dengeleme kabul edilebilir nesne hem karşılık gelen bir dönme doğruluğunu geliştirecek uçlarında desteklenen ve günlük deliğinin ve destek kısmı koaksiyel hata ortadan kaldırılması iki ucu arasında vermek bile, iki yönlü bayrakların yapılan . Yüzey sertleştirme vs. bir delik, fiş biraz daha büyük bir çapı hassas piston ile, örneğin kum püskürtme gibi temas yüzeyine karşı önlemler, uygulanması, montaj doğruluğunu arttırmak için yararlıdır.

Skype Şimdi İletişim